Laminat Kapı Kanatı

Dünya inşaat alanında olduğu gibi ülkemizde de laminant kapı modelleri her geçen daha fazla tercih edilmektedir. En önemli sebepleri ise laminat malzemesinin dayanaklı ve yalıtım alanında fazlaca yarar sağlamasıdır.


Laminant kapıların dayanıklı olmasının nedeni ise yüksek basınçla üretilmesinden gelmektedir. Bu kadar yüksek basınç ile üretildiği için dışarıdan alacağı her darbeye karşı dayanıklılığı bozulmayacaktır. Bu üretim şekli diğer kapı modellerine göre oldukça farklıdır. Bu yüzden alanında en fazla tercih edilmesinin nedenidir. Böylece diğer kapı türlerine göre eleyici bir yönü daha ortaya çıkmış olur. Asla kırılma gibi bir durum laminant kapılarda yaşanmamaktadır. Üstüne eklenecek olan kaplama malzemeleri ile bu kapıların yangına karşı da oldukça dayanımlı olacaktır.

Laminant kapı modelleri az önce bahsettiğimiz üzere yalıtım alanında özelikle de ses ve ısı yalıtımında tercih edilen bir üründür. Evinizin akustik anlamda bir ses bütünlüğünü korumak istiyorsanız kesinlikle laminat kapılar tercih etmelisiniz. Şu an müzik üzerine eğitim veren ya da konser alanlarında bile laminant kapı seçilmesinin sebebi budur. Aynı zamanda malzemenin içeriği sayesinde oda içerisindeki ısıyı dışarıya iletmeme gibi bir özelliği olduğundan yeni yeni gelişen ısı yalıtımı alanında da yararlı bir malzemedir.

Evlerin yanı sıra hastane, okul, yurt ve otel gibi büyük ölçekli yapılarda laminant kapı modelleri görmeniz mümkündür. Çünkü yangın, ısı ve ses üzerine bir nimet niteliğinde olan bu kapı modeli ile istenilen tarzın elde edilmesi daha kolaydır. Artı olarak özel olarak dizayn edilebilme kolaylığı olması ve montajının hızlı ve basit olması da dikkat çekmektedir. Sizlerin zevklerine göre kum ile taş desenli, alüminyum tarzda bir kaplama ile veya yüzeyin üzeri metal kaplama olacak şekilde dizayn edilebilmektedir. Yeni yeni trend olan bu laminant kapılar, kısa zaman içinde bu sektöründe en çok tercih edilen malzemesi olacağı kaçınılmazdır.

Uygulama Resimleri

Grey Sigorta Destek
Müşteri Destek Ekibimiz Sorularınızı Yanıtlamak İçin Burada.
Merhaba ; Nasıl Yardımcı Olabilirim ?